8 صفتی که باید موفق باشید (ضریب هوشی شما یکی از آنها نیست)

اهمیت بیشتر

آیا ممکن است که هوش بیش از حد باشد؟ اگرچه یک لمس طبیعی برای به دست آوردن و ایجاد دانش ، بدون شک ویژگی ارزشمندی در زندگی حرفه ای و شخصی ما است ، اما تحقیقات نشان داده است که هنگام موفقیت در اهداف و وظایف ما ، عوامل بسیار مهم تری وجود دارند. در حقیقت ، انستیتوی فناوری کارنگی ادعا می کند که 85 درصد از موفقیت های مالی را می توان به مهارت های مردم نسبت داد نه قدرت مغز خام. و این معقول است که مردم ترجیح می دهند با کسانی که به آنها اعتماد دارند ، تجارت کنند.

مرتبط: 7 ویژگی افراد دارای هوش هیجانی بالا

در جاهای دیگر ، دکتر آرتور E. پوروپات پنج ویژگی شخصیتی را مشخص کرد که با در نظر گرفتن سطح هوش می توان نتایج آزمایش را بهبود بخشید. البته تحصیل توصیه می شود ، اما وجدان بودن ، صراحت ، موافقت ، برونگرایی و پایداری عاطفی نیز می تواند با درجات بالاتر از آن بپردازد.

در محیط کار ، تفکر تیمی و توسعه شخصی باید اولویت های اصلی باشد ، نه به دنبال دستیابی به دانش فنی. آگاهی عاطفی نسبت به خود ، همکاران و مشتریان شما در هسته یک استراتژی مؤثر در توسعه حرفه ای قرار دارد. برای انجام این کار باید دو کار انجام دهید:

خودت را بشناس. احساسات خود را مدیریت کنید ، زمینه های بالقوه پیشرفت را از طریق آموزش یا تحقیق شناسایی کنید ، شکست یا اشتباه را به عنوان درس یاد بگیرید و هدف آن رشد باشید.

دیگران را بشناسید. به ایده ها و نیازهای آنها گوش فرا دهید ، با این موارد کار کنید حتی اگر با آنها مخالف نیستید ، بگذارید هم تیمی ها و مشتریانتان اشتیاق شما را ببینند.

کنجکاوی یک ویژگی بسیار کم ارزش است که درک را به ارمغان می آورد ، افق را گسترش می دهد و یاران را ترغیب می کند. صرف وقت برای مطالعه و توسعه ویژگیهای شخصیتی برجسته در اینفوگرافیک زیر نشانه خوبی است: این به اصطلاح “مهارتهای نرم” در واقع برای پیشرفت در دنیای تجارت اساسی هستند. ذهن آزاد بی نهایت ارزشمندتر از آن است که شخصاً با حقایق پر شود و قادر به سازگاری با شرایط نباشد.

8 Things That are More Important for Success Than Intelligence

منبع: سرمایه پیشرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست