3 عادت روزانه افراد بسیار موفق

توسط جان آدیسون

 « ویرایش شده توسط فاطمه علیپوریان »

من معتقدم که دو چیز در زندگی وجود دارد: نتایج و بهانه های ناخوشایند برای دستیابی به نتیجه. ما به عنوان یک جامعه ، در  بهانه گرفتن و به راحتی پذیرش آنها بسیار خوب بوده ایم. من جامعه خود را تهدید نمی کنم – روزهای ما بیش از هر زمان دیگری پر از شیرینی هستند و به نظر می رسد که ما دائماً در هزار جهت مختلف کشیده می شویم. من با افراد بسیار متعهد و با استعدادی کار کرده ام که نتوانسته اند به نتایجی که باید میرسیدند برسند. این به دلیل عدم تلاش نبود بلکه به دلیل کمبود عادت خوب بود.

مرتبط: 5 صفت رهبران آینده بزرگ

عادات و نقشه های راه شما جهت زندگی شما را تغییر میدهد ، بنابراین جای تعجبی نیست که افراد موفق عادات موفقی داشته باشند. در بیش از سه دهه فعالیت خودم ، به ویژه سه عادت را تجربه کردم که فکر می کنم در موفقیت من نقش بسزایی داشته اند و می توانند به شما در حداکثر رساندن خود کمک کنند.

  1. برندگان زودتر از رختخواب خارج می شوند.

من میدانم که روند کسب و کار در حال حاضر به سمت برنامه های انعطاف پذیر است ، اما زمانی که شما در عمق خواب سحری هستید دیگران مشغول کار کردن هستند.  واقعیت این است که دلیل دیر آمدن خیلی از مدیر عامل ها خوابیدن نیست بلکه ,آنها زود از خواب بلند می شوند و با کسب اطلاعات بیشتر خود را برای آن روز آماده و فعال تر میکنند. در مصاحبه هایی که با مدیران شده ، گفته شده روال آنها با بلند شدن حدود ساعت 5 یا 6 صبح و استفاده از دو یا سه ساعت قبل از ورود به دفتر برای تمرکز و آمادگی برای آن روز ، شروع می شود. این ممکن است به معنای ورزش ، مدیتیشن ، مطالعه و جلب توجه به وقایع جاری مربوط به مشاغل یا هر تعداد چیز باشد ، اما وقتی به محل کار خود می رسند ، آنها پربارتر و بیشتر از اکثر آنها خواهند بود.

گفته قدیمی: “پرنده اولیه کرم می شود” به همین دلیل بوجود آمد. افرادی که در حال کار و تلاش هستند افرادی هستند که ابتدا از فرصت ها استفاده می کنند ، بنابراین از خواب بلند شوید و از وقتی که برای موفقیت در اختیار دارید استفاده کنید و همینطور قرار نیست فرصتها و موقعیت ها منتظر بیدار شدن شما بمانند.

 .2 هر روز هدفمندانه هدف گذاری کنید!

اگر در رسیدن به اهداف و رویاهای بلند مدت مشکلی ندارید باید بدانید آنچه که امروز انجام می دهید تا حد زیادی روی این که آیا شما به رویاهای آینده خود خواهید رسید یا نه تأثیر زیادی دارد . شما باید هر روز را به کارهایی اختصاص دهید که شما را به هدفتان نزدیک تر کند و اولویت را به کارهایی بدهید که زودتر به شما نتیجه بدهد.  و این بدان معنا نیست که فکر کنید چون سرتان خیلی شلوغ است دارید کارهای خیلی مهمی انجام میدهید شما باید متوجه شوید چه کاری مهم تر است و به شما کمک فراوان تری برای رسیدن به هدفتان میکند و روی آن تمرکز کنید.  و در واقع میشود به بیان دیگری گفت ؛ دانستن آنچه مهم است و تمرکز روی آن موارد.

مرتبط: 7 عادت روزانه افراد فوق العاده موفق

شما باید هر شب و یا موقع بیدار شدنتان در اوایل صبح برای همان روز هدفگذاری کنید و کارهای مهمی که روندتان را برای رسیدن به هدف درآن روز سریع تر میکند در وهله ی اول قرار دهید ، بنابراین اهداف روزانه خود را تعیین کنید. برای کل هفته اهداف خود را انجام ندهید.  اگر شبها هدفگذاری کرده اید فقط برای فردایتان هدف بچینید و اگر اوایل صبح هدفگذاری کرده اید فقط برای آن روز هدف بچینید فقط برای روز آینده از خود بپرسید که باید هر روز چه کارهایی انجام بدهید که بیشترین نتیجه را کسب کنید و فقط روی آن موارد کار کنید و همینطور سعی کنید این اهداف را به یک عادت روزانه تبدیل کنید.

  1. 3. تمرکز روی اهداف داشتن!

حتی اگر اهدافتان را تعیین هم کرده باشید ولی روی اهدافتان تمرکز نداشته باشید موفق نخواهید شد. افراد موفق همیشه می دانند چه چیزی در حال حاضر مهم است و تمام تمرکزشان را به انجام صحیح آن امور میدهند ، آنها در انجام این کار بی امان هستند و با چیزهای بی اهمیت پریشان نمی شوند. آنها این توانایی را دارند که در هنگام تمرکز افراد دیگر متمرکز بمانند ، و این اصلا آسان نیست که شما در یک سازمان بالاتر بروید ، زیرا همه می خواهند توجه شما را جلب کنند.

بنابراین اگر می خواهید موفق باشید ، تمرکز داشته باشید و اجاز ندهید هیچ کار دیگری باعث شود هدف و کار مهم خود را کنار بگذارید ، وظیفه ی دیگر شما اینست که  این رشته تمرکز را توسعه دهید . مطمئناً ، تمرینات زیادی برای پیشرفت این رشته صورت خواهد گرفت ، اما در پایان روز نتایج آن به ارزش کار سخت خواهد رسید.

ببینید ، من به شما دروغ نمی گویم: پیروزی و موفقیت اغلب خسته کننده است.  اما یک جدول امتیاز در زندگی و تجارت وجود دارد ، و آن ایجاد عادت های تکراری است که منجر به عملکرد مؤثر تر می شوند و کلید پیروزی نتایج است – و همانطور که میدانید نتایج خیلی مهم هستند.

مرتبط: 6 ویژگی افراد موفق موفقیت آمیز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست