چرا تمام وقت روی شغل خود کار نمی کنید و پاره وقت به ثروت خود می پردازید؟ چه احساسی خواهید داشت وقتی صادقانه بگویید ، “من برای ثروتمند شدن تلاش می کنم. من فقط کار نمی کنم تا صورتحساب خود را پرداخت کنم. ”وقتی برنامه ثروت دارید ، آنقدر انگیزه پیدا می کنید که شب سخت به رختخواب بروید.

مرتبط: ره: 3 کلید برای ثروتمند شدن

3  عادت پول که باعث میشه ثروتمند از فقیر جدا بشه

توسط جیم روون

در اینجا یک فکر هیجان انگیز است!  چرا تمام وقت روی شغل خود کار نمی کنید و پاره وقت به ثروت خود می پردازید؟ چه احساسی خواهید داشت وقتی صادقانه بگویید ، “من برای ثروتمند شدن تلاش می کنم. من فقط کار نمی کنم تا صورتحساب خود را پرداخت کنم. ”وقتی برنامه ای برای ثروتمند شدن دارید ، آنقدر انگیزه پیدا می کنید که شب ها خیلی سخت به رختخواب میروید.

مرتبط: ره: 3 کلید برای ثروتمند شدن

بنابراین اگر به من افراط کنید ، می خواهم یک فرمول ساده برای ایجاد ثروت با شما به اشتراک بگذارم. این فکر من در مورد چگونگی تخصیص پول است.

قانون 70/30

بعد از پرداخت سهم عادلانه مالیات ها (خیریه و …)، یاد بگیرید که روی 70 درصد درآمد پس از مالیات زندگی کنید. اینها ضروریات و تجملاتی است که برای آن هزینه می کنید. سپس ، این مهم است که به نحوه اختصاص 30 درصد باقی مانده خود بپردازید. بیایید آن را به روش های زیر اختصاص دهیم:

خیریه

از 30 درصد هزینه نشده ، یک سوم باید به امور خیریه برود.  شما با نیکو کاری و کمک کردن به افراد نیازمند صندوق دخل خود را چند برابر میکنید زیرا خداوند نیکو کاران را دوست دارد و برای جبران ، بازگشت چند برابر بیشتر از مبلغی که بخشیده اید را به شما باز می گرداند . من معتقدم که سهم 10 درصد درآمد پس از مالیات شما مبلغ خوبی برای تلاش است.هنگامی که مبالغ اندک باشد ، باید عمل هدیه داده شود. گرفتن سکه از یک دلار بسیار آسان است. اما دادن 100،000 دلار از هر یک میلیون دلار بسیار دشوار است. شما می گویید ، “اوه ، اگر من یک میلیون دلار داشتم ، با پرداخت 100،000 دلار مشکلی ندارم.” من مطمئن نیستم 100،000 دلار پول زیادی است. از اوایل شروع کنید تا قبل از آمدن پول بزرگ ، این عادت را توسعه دهید.

سرمایه گذاری

با 10 درصد بعدی درآمد پس از مالیات ، می خواهید ثروت به دست آورید. این پولی است که شما برای خرید ، تعمیر ، ساخت یا فروش استفاده خواهید کرد.  نکته اصلی مشارکت در تجارت است ، حتی اگر فقط به صورت پاره وقت انجام شود . بنابراین چگونه می توانید به دنبال ایجاد ثروت باشید؟ روش های زیادی وجود دارد بگذارید تخیل شما پرسه بزند. به مهارتهایی که در محل کار یا از طریق سرگرمی های خود ایجاد کرده اید ، نگاهی دقیق تر بیندازید. ممکن است بتوانید اینها را به یک شرکت سودآور تبدیل کنید.

مرتبط: 5 اصل پول که باید بدانید

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید محصولی را بصورت عمده خریداری کنید و آن را برای خرده فروشی بفروشید.  یا می توانید یک قطعه ملک را خریداری کرده و آن را بهبود بخشید . برای خرید تجهیزات ، محصولات یا سهام خود از این 10 درصد استفاده کنید و شروع کنید.  این فقط شما هستید که میدانید چه نبوغی در درونتان فعال است پس از فرصتها استفاده کنید.

پس انداز

10 درصد آخر باید پس انداز شود. من این را یکی از پر شورترین و هیجان انگیز ترین قسمت های برنامه ثروت شما می دانم زیرا می تواند با آماده سازی شما برای روزهای سخت زندگی ، آرامش خاطر را به شما القا کند. اجازه بدهید تعریف “ثروتمند” و “فقیر” را برای شما تعریف کنم : افراد فقیر پول خود را خرج می کنند و آنچه را که مانده است پس انداز می کنند. ثروتمندان پول خود را پس انداز می کنند و آنچه را که مانده است خرج می کنند. بیست سال پیش ،  دو نفر بودند که هر ماه 1000 دلار درآمد کسب می کردند و هرکدام با افزایش سالهای مشابه ، همان درآمد را کسب می کردند.  یکی علم صرف هزینه و صرفه جویی در آنچه که باقی مانده بود را داشت. دیگری علم صرفه جویی در اول و هزینه کردن آنچه را که باقی مانده بود . امروز اگر شما هر دو را می شناختید ، یکی را فقیر ودیگری را ثروتمند می نامیدید  .بنابراین ، به یاد داشته باشید که بخشیدن ، سرمایه گذاری و پس انداز ، مانند هر نوع نظم و انضباطی ، اثر لطیفی دارد.  که در پایان روز ، هفته ، ماه ، نتایج به سختی قابل توجه است. اما  اگر صبر کنید پنج سال بگذرد اختلافات خیلی چشمگیرانه آشکار می شود. در پایان 10 سال ، احتمالا شما از اختلافات به وجد می آیید . و همه اینها با همان 10 درصد پول شروع می شوند – فقط یک دانش و علم متفاوت تر.

مرتبط: ره: 7 نکته برای توسعه فلسفه شخصی شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست